Aktualności

Wystawa

"Gmina Lipowa na sportowo" to tytuł nowej wystawy w Urzędzie Gminy Lipowa. To już kolejna wystawa w naszej gminie. Tym razem ekspozycja składa się ze zdjęć związanych ze sportowymi osiągnięciami uczniów z naszych szkół. Serdecznie zapraszamy!

Kredyty z dopłatami ARMiR dla rolników

Uprzejmie informujemy o uruchomieniu przez ARiMR nowej, preferencyjnej linii kredytowej – kredytu z dopłatami ze środków będących w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, na finansowanie bieżącej działalności związanej z prowadzeniem gospodarstwa rolnego w okresie oczekiwania na płatności bezpośrednie. Więcej informacji na stronach MRiRW oraz ARiMR.

Kolejny wybitny autor zagościł w naszej gminie!

We wtorek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowej, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, miało miejsce pierwsze w tym roku autorskie spotkanie z Jackiem Dehnelem – poetą, prozaikiem, tłumaczem, laureatem Paszportu „Polityki”, Nagrody Fundacji im. Kościelskich, trzykrotnie nominowanym do Nagrody Angelus oraz czterokrotnie do Nagrody Literackiej Nike. Podczas spotkania poruszono m.in. temat początków jego pisarstwa, osiągnięć literackich, popularyzacji poezji. Jacek Dehnel opowiedział również o historii powstania książki „Lala”, w której dotyka problemu inteligencji przedwojennej, przekazywaniu wzorców przez opowieść. Ponadto wzięto również udział...

Punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych

Od lutego 2016 roku w budynku Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na II piętrze w pokoju nr 3 (obok gabinetu stomatologicznego) działać będzie Punkt Konsultacyjny, w którym dyżur pełnić będą terapeuci z zakresu uzależnień.  Z bezpłatnej pomocy skorzystać może każdy, kogo w bezpośredni sposób dotyka problem uzależnienia, bądź też jego bliska osoba walczy z nałogiem.

Zgubiłeś dowód osobisty?

Utrata dowodu osobistego powinna zostać niezwłocznie zgłoszona w dowolnym organie gminy, a w przypadku utraty dowodu poza granicami kraju - w polskim urzędzie konsularnym. Utracony dokument zostanie unieważniony w systemie informatycznym, co daje gwarancje bezpieczeństwa obywatelowi, iż nie zostanie obciążony negatywnymi skutkami w przypadku nielegalnego posłużenia się tym dokumentem przez znalazcę.

Dwa oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Lipowej

Wójt Gminy Lipowa informuje, że w roku szkolnym 2016/2017 w Szkole Podstawowej w Lipowej funkcjonować będą dwa oddziały przedszkolne.Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców dzieci w wieku przedszkolnym organizujemy dwa oddziały przedszkolne w Szkole Podstawowej w Lipowej.Dzieci uczęszczające do tych oddziałów będą mogły korzystać z wydłużonego czasu pobytu w przedszkolu nawet do 10 godzin (6:30 – 16:30) w zależności od potrzeb.

Zaproszenie do udziału w konsultacjach społecznych

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Lipowa do udziału w konsultacjach społecznych mających na celu opracowanie "Gminnej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa". Konsultacje odbędą się w dniu 10 lutego 2016 r. o godzinie 14.30 w siedzibie Urzędu Gminy w Lipowej.

Kontakt

Urząd Gminy w Lipowej
Lipowa 708, 34-324
tel. 33 860 00 20, 33 867 06 22
fax. 33 860 15 58, 33 860 15 36

NIP: 5531099459
REGON: 000543321
BANK SPÓŁDZIELCZY w Żywcu
nr konta: 39 8137 0009 0000 2538 2000 0010

Urząd czynny jest:
od poniedziałku do piątku 7:00-15:00
gmina@lipowa.plSerwis www.lipowa.pl jest dostosowany do osób niepełnosprawnych i spełnia wymogi WCAG 2.0