Aktualności

Ferie, co prawda zaczynają się dopiero 2 lutego, ale w gminie Lipowa już jutro organizowane są spotkania, pogadanki i gry edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa dla uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Akcja organizowana jest wspólnie z komendą powiatową policji w Żywcu i wpisana jest w oficjalny program ferii urzędu gminy. A od 2 lutego uczniowie, jak również mieszkańcy będą mogli skorzystać z propozycji Urzędu Gminy, jak również z zajęć w szkołach realizowanych w ramach programu Edukacja XXI wieku.
Wczoraj w kościele pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach-Brynowie, uczczono pamięci zamordowanego ks. Ferdynanda Sznajdrowicza i 36 mieszkańców Gminy Lipowa. Uroczystości odbyły się 75 rocznicę rozstrzelania ich przez hitlerowskiego okupanta. W obchodach uczestniczył Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, który złożył kwiaty pod tablicą pamiątkową, a następnie wziął udział w modlitwie za duszę pomordowanych. Pierwszego marca o godz. 9 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Katowicach - Brynowie zostanie odprawiona kolejna msza za duszę pomordowanych.
Dzisiaj dzień babci i dziadka! Uczniowie najmłodszy klas w Szkole Podstawowej w Leśnej przygotowali z tej okazji piękną akademię. Zapraszamy do obejrzenia galerii i życzymy wszystkim babciom, oraz dziadkom stu lat w zdrowiu i humorze.
Wczoraj w przedszkolu w Siennej, tradycyjnie, jak co roku odbyły się jasełka. Przed licznie zgromadzoną publicznością, na scenie zaprezentowała się zarówno grupa maluchów jak i starszaków. Podczas wydarzenia, obecni byli Pan Wójt Jan Góra, Przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Binda, Radny wsi Sienna Pan Janusz Szymański, Pani Dyrektor SP w Siennej Anna Zoń oraz przedstawiciele Rady Sołeckiej Pan Józef Legut, Pan Jan Śleziak, Wojciech Kubica, Zofia Czubek.
"Przybieżeli do Betlejem pasterze grając skocznie Dzieciąteczku na lirze chwała na wysokości, chwała na wysokości, a pokój na ziemi” I przybieżeli.... Piętnasty rok z kolei Gimnazjum im. Jana Pawła II w Twardorzeczce gościło zacnych gości, znanych nam uczniom i nauczycielom emerytowanych pracowników oświaty, którzy zaszczepili nam poszanowanie tradycji i obyczajów, nauczyli ważnych rzeczy, pomagali podejmować decyzje i wkroczyć w społeczeństwo z szacunkiem dla każdego człowieka. Czas kolędowania to czas spotkań ludzi w miłej atmosferze, w celu podzielenia się z sobą...

Kontakt

Urząd Gminy w Lipowej
Lipowa 708, 34-324
tel. 33 860 00 20, 33 867 06 22
fax. 33 860 15 58, 33 860 15 36

NIP: 5531099459
REGON: 000543321
BANK SPÓŁDZIELCZY w Żywcu
nr konta: 39 8137 0009 0000 2538 2000 0010

Urząd czynny jest:
od poniedziałku do piątku 7:00-15:00
gmina@lipowa.pl