Aktualności

Wójt Jan Góra w programie „Gość Dnia”

Dzisiaj w programie „Gość Dnia”, emitowanym na antenie „Radia Bielsko” pojawił się Wójt Gminy Lipowa Jan Góra. Oprócz zaproszenia na nasze Dni Śliwkowej Gminy Lipowa, poruszane były bieżące sprawy. Rozmowa do odsłuchania pod linkiem tutaj.

Relacja z występu „Lipowian” na scenie Tygodnia Kultury Beskidzkiej.

W tym roku nasz Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie, aż dwa razy gościł na scenach Tygodnia Kultury Beskidzkiej. Owacyjnie przyjęte występy w Szczyrku i Żywcu, na długo pozostaną w pamięci widzów. A żeby występ w Żywcu, nie umknął tym, którzy go nie wiedzieli, postanowiliśmy zarejestrować i dzięki portalowi „Beskid News” upublicznić. Materiał do obejrzenia po kliknięciu tutaj.

Święto naszej Gminy z Brathankami i Kapelą Pieczarków!

Już 19 i 20 sierpnia Wójt Gminy Lipowa Jan Góra zaprasza na Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. W tym roku na scenie przy największym Pomniku Śliwki w Polsce zagrają m.in. Brathanki, Kapela Pieczarki, poza tym odbędzie się dyskoteka z Radiem Bielsko! A w drugi dzień na dzieci czekać będą szczudlarze, konkursy z nagrodami i strefa darmowych atrakcji. Na wydarzenie wstęp wolny.

Informacja Wójta

Wójt Gminy Lipowa informuje, iż w dniu 07.08.2017 r. wpłynęło do Urzędu Gminy pismo z Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym poinformowano, iż rozpatrzenie wniosku w sprawie wyrażenie zgody  na przeznaczenie  na cele nierolnicze 61,37 ha gruntów rolnych klas III, położonych na terenie Gminy Lipowa w sołectwach: Lipowa, Ostre, Twardorzeczka i Sienna zostaje przesunięte do 31 października 2017 r.

Kolejne wakacyjne warsztaty dla dzieci i młodzieży

W czwartek, 10 sierpnia o godz. 15:30 zapraszamy dzieci oraz młodzież na bezpłatne, wakacyjne warsztaty wykonywania biżuterii od podstaw. Na zajęciach nauczymy się wykorzystywać różne materiały oraz techniki tworzenia biżuterii, a także własnoręcznie wykonamy bransoletki i kolczyki z przygotowanych ozdób. Nauka i własnoręczne wykonywanie biżuterii jest szczególnie atrakcyjne dla dziewczynek, ale i chłopcy będą mogli się wykazać wykonując prezent dla kogoś bliskiego. Każdy uczestnik zabierze ze sobą własnoręcznie wykonane prace. Kreatywne wykonywanie biżuterii to idealny pomysł na wakacyjne popołudnie. Warsztaty...

Skrócony czas pracy w Urzędzie Gminy

Wójt Gminy Lipowa informuje, że ze względu na upały przekraczające 30 stopni Celsjusza ustala się od dnia 2 sierpnia 2017 r. do 4 sierpnia 2017 roku czas pracy Urzędu Gminy Lipowa od godz. 7:00 do godz. 14:00.  

KRUS przypomina

Rolnicy ubezpieczeni w KRUS mogą wciąż ubezpieczyć dzieci od następstw nieszczęśliwych wypadków bezpłatnie. Umowa ważna do 13 października! Prezes KRUS zawarł z Sopockim Towarzystwem Ubezpieczeń Ergo Hestia S.A. umowę grupowego ubezpieczenia NNW obejmującą dzieci osób ubezpieczonych w KRUS. Ta umowa obowiązuje do 13 października 2017 roku, a więc obejmuje wakacje, kiedy to najczęściej zdarzają się wypadki, bo dzieci bawią się bez opieki. Ubezpieczenie jest darmowe, a zakres i warunki atrakcyjne. Zakres ubezpieczenia: ochrona przez całą dobę, obejmuje cały świat, udziały...

Mapy z nazwali ulic do pobrania

Tabliczki z nazwami, które są symbolem zakończenia wszystkich procedur związanych z nazewnictwem ulic pojawiły się już w sołectwach: Ostre, Leśna, Słotwina i Sienna. Na niektórych budynkach widać również nowe numery domów, które zostały przygotowane przez geodetów. Teraz postanowiliśmy wyjść naprzeciw zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym gminę. Na terenie wymienionych sołectw pojawiły się mapy, na których oprócz nowych nazw ulic zaznaczane są również miejsca użyteczności publicznej. Takie mapy pojawiły się na każdym przystanku, były one dostępne również, za darmowo w...

Informacja Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Lipowej informuje: Wnioski o ustalenie prawa do świadczeń z funduszu alimentacyjnego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia  1 sierpnia. Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych  na nowy okres zasiłkowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia. Wnioski o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego na nowy okres świadczeniowy są przyjmowane od dnia 1 sierpnia.

Kontakt

Urząd Gminy w Lipowej
Lipowa 708, 34-324
tel. 33 860 00 20, 33 867 06 22
fax. 33 860 15 58, 33 860 15 36

NIP: 5531099459
REGON: 000543321
BANK SPÓŁDZIELCZY w Żywcu
nr konta: 39 8137 0009 0000 2538 2000 0010

Urząd czynny jest:
od poniedziałku do piątku 7:00-15:00
gmina@lipowa.plSerwis www.lipowa.pl jest dostosowany do osób niepełnosprawnych i spełnia wymogi WCAG 2.0