Sekretarz stanu Stanisław Szwed, Wice Wojewoda Śląski Jan Chrząszcz, oraz gospodarz naszej gminy Wójt Jan Góra wraz z zaproszonymi gośćmi w sobotę otwarli oficjalnie Dni Śliwkowej Gminy Lipowa 2017. Potem przez dwa dni mimo zmiennej pogody, trwała świetna zabawa z gwiazdami na scenie przy największym pomniku śliwki w Polsce!

Dwa dni święta naszej gminy za nami! A świętować było, co, w końcu w tym roku właśnie Gmina Lipowa została laureatem prestiżowej, ogólnopolskiej nagrody „Orły Polskiego Samorządu” w kategorii „Gmina Wiejska 2017”, przyznawanej przez kapitułę Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców, oraz Mazowieckie Zrzeszenie Handlu Przemysłu i Usług. Przez dwa dni na placu przy największym Pomniku Śliwki w Polsce, pojawiły tłumy mieszkańców i przyjezdnych, którzy zgotowali występującym artystom fantastyczne przyjęcie. Oni sami dziękowali później na portalach społecznościowych publiczności z Lipowej. A na scenie pojawiły się m.in. Brathanki, które zaprezentowały swoje największe przeboje, ale nie zabrakło również nowszych aranżacji. Poza zespołem Brathanki swój jubileusz 25.lecia pracy artystycznej świętowała „Kapela Pieczarki”. Warto tutaj przypomnieć, że lider zespołu Paweł Pieczarka jest mieszkańcem naszej gminy. Na scenie pojawi się również po raz pierwszy na Żywiecczyźnie zespół Bunga Band z Krakowa z dużą dawką największe hitów lat 50' 60'!
W Lipowej nie zabrakło również tych bardziej znanych, lokalnych kapel jak np. Sonbird z Żywca, czy tych, o których będzie dopiero głośno jak BeskidSound Project pod dyrekcją Sebastiana Niemczyckiego. Pierwszy dzień zakończyła dyskoteka z Radiem Bielsko , a drugi sztuka „Władca Pierścieni”, przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki, Kultury i Sportu Dalekiego Wschodu -„Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi - Takeda". 


W drugi dzień ze względu na pogodę, pod namiotem  otwarto strefę darmowych atrakcji dla dzieci! W godzinach od 16 do 20 na dzieci czekały atrakcji i nagrody. 


Nie zabrakło również śliwkowych przysmaków od Kół Gospodyń Wiejskich, oraz twórców ludowych, którzy zachwycali swoim rękodziełem. 

WIĘCEJ ZDJĘĆ /fot. lipowaiokolice.blogspot.com