Miło nam poinformować, że w Państwa kranach leci już wysokiej jakości woda z własnego ujęcia na Malinowskim Potoku. Tym samym zakończyła się realizacja długo wyczekiwanej inwestycji. Teraz ujęcie znajduje się w fazie rozruchu, testowane są różne warianty awaryjne, więc oficjalnie otwarcie odbędzie się na przełomie stycznia - lutego 2018 roku. Tym samym sprawdziły się zapowiedzi Wójta Jana Góry, który podkreślał, że chce, aby nasza woda pojawiła się w kranach przed Świętami Bożego Narodzenia 2017 roku. Po kliknięciu TUTAJ można obejrzeć film ukazujący działanie ujęcia. Film można obejrzeć również na Facebooku: www.facebook.com/GminaLipowa

 lub po kliknięciu  w czerwoną zakładkę YOUTUBE po prawej stronie --->>>

-Bardzo zależało mi, żeby mieszkańcy jeszcze przed świętami mogli otrzymać w kranach naszą wodę. To się udało i bardzo się cieszę. Teraz testujemy różne warianty działania ujęcia, a w nowym roku będzie oficjalne otwarcie i okazja, żeby podziękować tym, którzy dołożyli cegiełkę, aby ta inwestycja mogła zakończyć się pomyślnie. – mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Inwestycja jest współfinansowana przy udziale pożyczki ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Była realizowana od kwietnia 2016 roku do listopada 2017. Wartość inwestycji zamknęła się w kwocie 2,9 mln zł, generalnym wykonawcą była firma „Funam” z Wrocławia.