„Nie sztuką jest pokochać, sztuką jest wytrwać. Pięćdziesiąt, a niektórzy z Was sześćdziesiąt lat temu przysięgali sobie miłość na dobre i na złe. Przysięgi tej dotrzymaliście.” – tymi słowami Wójt Gminy Lipowa - Pan Jan Góra - powitał specjalnych gości,którzy 04 października br. przybyli na uroczystość wręczenia Medali Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

 Złote i Diamentowe Gody – to niezwykłe wydarzenie, to wyjątkowe święto, które obchodzi się  po 50-ciu i 60-ciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego. Wspólne ponad pół wieku to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego,  to wzór i piękny przykład  dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.


Warte przypomnienia są słowa z wiersza pt. „Ocalić od zapomnienia”, K.I. Gałczyńskiego
„…Bo naprawdę macie w swoim życiu,
tyle razem dróg przebytych,
tyle ścieżek wydeptanych,
tyle deszczów, tyle śniegów…
tyle listów, tyle rozstań , ciężkich godzin w miejscach wielu
i ten upór żeby powstać i znów iść do celu.
Ile w trudzie nieustannym wspólnych zmartwień , wspólnych dążeń…”


        Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siwy włos na ich skroni Jubilaci zostali odznaczeni Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Lipowa - Pan Jan Góra w asyście Wiceprzewodniczących Rady Gminy – Pani Katarzyny Skrzypek i Pana Czesława Miklusiak oraz Sekretarza Gminy – Pani Jolanty Pryszcz. 


       Wręczając medale Dostojnym Jubilatom, Wójt złożył Im gratulacje i wyrazy uznania  za dochowanie wierności małżeńskiej oraz najlepsze życzenia na przyszłość. Życzył Jubilatom - zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby nadal towarzyszyła Im miłość, zrozumienie, prawdziwa   i nierozerwalna przyjaźń wzajemna. Aby nie opuszczało Ich zdrowie i otaczała Ich atmosfera życzliwości, troski a także należnego szacunku. Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy lampce schłodzonego szampana i słodkim poczęstunku, a piękne kwiaty oraz ciepłe i serdeczne słowa zaproszonych gości podkreślały rangę tego dnia.  


Wśród par, które 50 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu byli Państwo:

Stanisław i Bogumiła  Biernat z Leśnej, Stanisław i Aniela Binda z Lipowej, Władysław i Jadwiga  Caputa z Ostrego, Julian i Irena  Cyran z Lipowej, Tadeusz i Elżbieta Konior ze Słotwiny, Edward  i Krystyna  Laszczak z Twardorzeczki , Stanisław i Mirosława  Nierobiś z Leśnej, Edward i Halina Nikiel ze Słotwiny, Aleksander i Małgorzata Pawlus z Lipowej, Jan i Anna Sobel z Leśnej, Henryk i Anna Tomalczyk  z Lipowej, Czesław i Stanisława Wajdeczko z Siennej, Karol i Julia Wandzel z Leśnej, Marcelin i Halina Warzecha z Lipowej oraz Zdzisław i Maria Ziajka z Leśnej.

Natomiast Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:
Franciszek i Stanisława  Bistyga z Lipowej , Stanisław i Anna  Jasek z Lipowej,  Józef  i Karolina Knapek z Ostrego, Stanisław i Rozalia Kupczak z Lipowej, Franciszek i Eugenia Lach z Lipowej, Mieczysław    i Anna Wandzel z Lipowej oraz Józef i Elżbieta Łodziana z Siennej.