Już 19 i 20 sierpnia Wójt Gminy Lipowa Jan Góra zaprasza na Dni Śliwkowej Gminy Lipowa. W tym roku na scenie przy największym Pomniku Śliwki w Polsce zagrają m.in. Brathanki, Kapela Pieczarki, poza tym odbędzie się dyskoteka z Radiem Bielsko! A w drugi dzień na dzieci czekać będą szczudlarze, konkursy z nagrodami i strefa darmowych atrakcji. Na wydarzenie wstęp wolny.

„Dni Śliwkowej Gminy Lipowa”, odbędą sięw dniach 19-20 sierpnia 2017 r. W tym roku na scenie przy największym Pomniku Śliwki w Polsce,pojawi się m.in. Zespół Btahanki! Ich największe przeboje, do dziś chętnie śpiewane są od Bałtyku po Tatry. Poza zespołem Brathanki świętować będziemy jubileusz 25lecia na scenie Kapeli Pieczarki! Warto tutaj przypomnieć, że lider zespołu Paweł Pieczarka jest mieszkańcem naszej gminy. Na scenie pojawi się również po raz pierwszy na Żywiecczyźnie zespół Bunga Band z Krakowa! Ich muzyka to duża dawka autorskiej energii i największe hity lat 50' 60', lecz nie tylko!

Na naszej scenie w Lipowej nie zabraknie również tych bardziej znanych, lokalnych kapel jak np. Sonbird z Żywca, czy tych, o których będzie dopiero głośno jak BeskidSound Project pod dyrekcją Sebastiana Niemczyckiego. Pierwszy dzień zakończy dyskoteka, a drugi sztuka „Gwiezdne Wojny”, przygotowana przez Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki, Kultury i Sportu Dalekiego Wschodu -„Akademia Fantastyki i Japońskich Sztuk Walki Jedi - Takeda".

W drugi dzień naszego wydarzenia otwieramy strefę darmowych atrakcji dla dzieci! W godzinach od 16 do 20 na dzieci czekać będzie bardzo dużo darmowych atrakcji, w tym szczudlarze, którzy rozbawią każdego.

Poza tym zagoszczą u nas twórcy ludowi, z drewnianymi zabawkami, czy koszami wiklinowymi.