Żywieckie Amazonki wspierają kobiety dotknięte nowotworem piersi. Stowarzyszeniu "Żywiecki Klub Amazonek"  udało się pozyskać dofinansowanie na realizację projektu"Razem Po Drugie Życie".  W ramach działań odbyła się już  wycieczka dla 25 Amazonek z terenu Żywiecczyzny, ognisko, a na 22 września planowana jest I Konferencja Żywieckich Amazonek. Prelekcję wygłoszą Dr n med. Rafał Muchacki oraz Dr n. med. Piotr Wandzel.


Jeżeli jesteś po diagnozie choroby nowotworowej piersi, jesteś w trakcie leczenia lub po jego zakończeniu, to zapraszamy do kontaktu. Nie jesteś sama. Razem zawsze raźniej. Co jest najważniejsze? Wyjście z domu! Do ludzi! Panie spotykają się  w każdy 1 i 3 wtorek miesiąca na godz. 17:00. w Klubie "Śrubka" ul. Grunwaldzka 13 w Żywcu. Życzliwe osoby pomogą  Ci odzyskać motywację do życia, do walki z chorobą, pokonać lęki i obawy. W grupie pań  miło spędzisz czas, oderwiesz  się od problemów dnia codziennego. Na spotkaniach możesz się po prostu „wygadać, wyżalić”, ale również  wyjść wspólnie z innymi do kina,  wyjechać na wycieczkę, miło spędzić czas na ognisku itp.

W dniach 1- 3 września Żywieckie Amazonki wyjechały na wycieczkę do Zamościa. Po drodze Panie zwiedziły  Pałac w Łańcucie oraz wozownię.  Następnie odwiedziły Leżańsk gdzie podziwiały Sanktuarium Ojców Bernardynów. Drugiego dnia w  Zamościu panie  zwiedziły  Katedrę  Zamojską, podziwiały arsenał i części obwarowania. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Ośrodka Edukacyjnego Muzeum Roztoczańskiego Parku Narodowego oraz cmentarza w miejscowości Sochy, gdzie spoczywa 185 mieszkańców zamordowanych przez hitlerowców. Po drodze był Szczebrzeszyn. Trzeci dzień  rozpoczął się mszą świętą w Katedrze Zamojskiej. Największą radość uczestniczkom wycieczki sprawiło spotkanie z Amazonkami z Zamościa, które są prężnie działającym stowarzyszeniem. W drodze powrotnej amazonki zwiedziły  Pałac w Sieniawie. Wszystko to możliwe było dzięki Fundacji "Działaj Lokalnie na Żywiecczyźnie" oraz  Żywieckiej  Fundacji Rozwoju. 

źródło: http://www.wgmedia.eu/aktualnosci/wydarzenia/2538-...