W piątek odbyło się uroczyste otwarcie pracowni multimedialnej  w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słotwinie. Celem modernizacji pracowni było wyposażenie jej w nowoczesny sprzęt niezbędny w procesie nauczania, wykorzystanie nowoczesnych TIK oraz dostosowanie sali lekcyjnej na potrzeby przyszłej klasy ósmej. W ramach tych działań zakupiono 20 laptopów wraz z niezbędnym oprogramowaniem, nowoczesną szafę multimedialną, w której przechowywane są komputery podłączone do prądu, tablicę multimedialną z rzutnikiem ultrakrótkoogniskowym oraz 5 ozobotów, dzięki którym uczniowie uczą się programowania.  Poza Urzędem Gminy, stworzenie nowej pracowni w Słotwinie wsparła Rada Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Słotwinie.

- W trakcie ostatniej przerwy wakacyjnej na remonty w naszych szkołach przeznaczyliśmy prawie pół miliona złotych. Staramy się poprawiać warunki w jakich uczą się nasze dzieci, oraz jedzą posiłki, bo to jest ta najlepsza „wędka”, którą możemy im dać. Dlatego cieszę się, że udało się oddać do użytku tą nową pracownię.- mówi Jan Góra Wójt Gminy Lipowa.

Na uroczystość przybyli Wójt Gminy Lipowa wraz z Sekretarz Jolantą Pryszcz, Ks. Proboszcz Mieczysław Grabowski, Nadleśniczy Nadleśnictwa Węgierska Górka Marian Knapek, Radna Słotwiny Haliny Krywult oraz Iwona Jakubiec Przewodnicząca Rady Rodziców.

Po uroczystości zaproszeni, goście usiedli za laptopami i wzięli udział w quizie, który prezentował jedną z nowych możliwości sali multimedialnej.