Nagrodami dla laureatów 49. Festiwalu Folklory Górali Polskich zakończono w Żywcu 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej. „Żywiecka Kronika Beskidzka” ufundowała puchar dla najlepszego zespołu z Beskidów. Trafił on do naszych Lipowian!

Jury Złote Żywieckie Serce przyznało zespołowi Młode Podhale z Nowego Targu za przedstawienie programu „Zielone Świątki”. Srebrne Żywieckie Serce otrzymał zespół Lipowianie z Lipowej za program „Pierzyniec u Jakubca”, a Brązowe Istebna z Istebnej za program „Na muzyce”.

Wytypowano także zespoły, które wezmą udział w Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. Będą to: Lipowianie z Lipowej, Górale Łąccy z Łącka, Młode Podhale z Nowego Targu i Mystkowianie z Mystkowa.

Redakcja „Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej” ufundowała specjalny puchar dla najlepszego zespołu z Beskidów. W tym roku trafił on do Lipowian z Lipowej. Puchar na ręce Brygidy Sordyl, kierownik zespołu i Pauliny Skrok, choreograf, wręczył Mirosław Galczak, prezes Wydawnictwa Prasa Beskidzka.

Serdecznie gratulujemy!

Źródło:

http://www.beskidzka24.pl/artykul,final_tkb_w_zywc...