W tym roku na scenie przy największym Pomniku Śliwki w Polsce w dniach 10-12 sierpnia, pojawi się m.in. zespół Wilki z liderem Robertem Gawlińskim na czele. Poza nimi zagrają również Trebunie – Tutki, czyli legenda polskiej muzyki folkowej spod samych Tatr. Będzie również kino plenerowe z filmem dla dzieci oraz drugim dla osób dorosłych. Na scenie w Lipowej nie zabraknie również lokalnych kapel z całego Podbeskidzia oraz dyskoteki. Odbędzie się także zlot aut wszelakich marek oraz turniej piłkarski dla najmłodszych. Na dzieci czekać będzie strefa darmowych atrakcji.

Lipowa cały czas stawia na EKO, czyli impreza bez „plastikowych zabawek”, za to nie zabraknie u nas Kół Gospodyń Wiejskich z lokalnymi specjałami oraz twórców ludowych, którzy wystawiajątradycyjne wyroby, takie jak zabawki drewniane, czy wyroby wiklinowe.

Szczegóły, oraz regulamin poniżej.

Spotkajmy się przy największym pomniku śliwki w Polsce!

Wstęp bezpłatny.

Na bieżąco można śledzić nasze wydarzenia na www.facebook.com/GminaLipowa.

Gwiazdami tegorocznych Dni Śliwkowej Gminy Lipowa będą Trebunie Tutki oraz zespół Wilki!

Wszystko zaczęło się od "Son Of The Blue Sky"...

Był rok 1992. Cała Polska śpiewała piosenki z debiutanckiej płyty WILKÓW: Son of The Blue Sky, Aborygen, czy Eli Lama Sabachtani. Album błyskawicznie pokrył się platyną. Po wielkim sukcesie zespół wyruszył w trasę koncertową, która trwała prawie bez przerwy przez 3 lata, aby następnie nieoczekiwanie na kilka lat zawiesić działalność. W 2002 roku WILKI wykonały brawurowy come back z płytą "4", której sprzedaż osiągnęła 100 tysięcy egzemplarzy. Piosenki Baśka oraz Urke nie były jednorazowym sukcesem. Później zespół wydał jeszcze 2 studyjne płyty, które także przyniosły wiele przebojów oraz pokryły się złotem. Bohema, Love Story, Słońce pokonał cień, Here I am, Na zawsze i na wieczność – to tylko niektóre z hitów zespołu. W 2009 roku grupa została zaproszona do udziału w koncercie w kultowej na całym świecie serii MTV Unplugged.Był to elitarny występ, w niezwykłym klimacie, wyłącznie dla najwierniejszych fanów i grona najbliższych przyjaciół, podczas którego powstał album live -kolejna Złota Płyta w historii zespołu.

W 2016 roku ukazał się ósmy album zespołu zatytułowany Przez dziewczyny, który promowała piosenka o tym samym tytule. To najbardziej radosna, rockandrollowa płyta w dorobku Wilków, najbliżej jej klimatem do przebojowej „4”. Nie bez wpływu było pojawienie się „świeżej krwi” w zespole, do grupy dołączył Beniamin Gawliński, syn lidera grupy, który gra na gitarze akustycznej i klawiszach, a także śpiewa.

W zeszłym roku Wilki obchodziły 25-lecie wydania debiutanckiego albumu. Letnia trasa koncertowa obfitowała w niespodzianki i wyjątkowe wydarzenia. Jednym z nich był z pewnością występ podczas Przystanku Woodstock, na którym Wilki zagrały utwory z legendarnej „niebieskiej” płyty. W połowie grudnia ukazała się płyta i DVD z tego koncertu.

W maju tego roku ukazał się album z największymi przebojami Wilków, który został zatytułowany 26/26, czyli 26 utworów na 26-lecie istnienia zespołu. Na dwóch płytach znalazło się 25 piosenek z dotychczas wydanych siedmiu płyt Wilków, a także zupełnie nowy singiel Na krawędzi życia, nagrany specjalnie z okazji tego jubileuszu. Słowa i muzykę do utworu napisał Robert Gawliński.

Najbliższe plany Wilków to trasa akustyczna, którą muzycy zamierzają kontynuować po zakończeniu sezonu plenerowego na przełomie grudnia i stycznia.


Załączniki