Już jutro ostatni czwartek przed wielkim postem, znany także, jako zapusty, lub tłusty czwartek.  Ten dzień rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. W naszej gminie, jak co roku Wójt zaprasza na śliwkowego pączka. W naszym Urzędzie Gminy na dzienniku podawczym podając hasło "Śliwkowa Gmina Lipowa" będzie można otrzymać wyjątkowego pączka ze śliwką (do wyczerpania zapasów). To już kolejna edycja tej akcji, która odbiła się szerokim echem w mediach ogólnopolskich, zwracając uwagę na nasz produkt lokalny i budując pozytywny wizerunek gminy. Pączki, wykonane w lokalnej piekarni, funduje Wójt Gminy Lipowa Jan Góra. 

Pączki, na podane hasło, będą wydawane od godz. 7:00 do wyczerpania zapasów.
Pączki ze śliwką są wyjątkowe, gdyż wyjątkowe właściwości ma sama śliwka, będąca źródłem witamin C, A, E, B6 i K. Śliwki zawierają wapń, potas, żelazo, fosfor, magnez, polifenole i błonnik.  Zarówno suszone jak i świeże owoce są nieocenione. Dzięki dużej ilości błonnika poprawiają perystaltykę jelit, przeciwdziałają zaparciom. Pektyny (rodzaj błonnika), łącząc się z kwasami organicznymi, usuwają gromadzący się w komórkach tłuszcz i cholesterol. Śliwki mają silne działanie antyoksydacyjne – szczególnie ciemne odmiany.
Dzięki zawartości błonnika i antyoksydantów śliwki chronią przed rakiem jelita grubego. Wystarczy jeść 3-4 owoce dziennie. Śliwki działają także przeciwmiażdżycowo – hamują wchłanianie się cholesterolu.
Zawartość witaminy B6 i magnezu działa bardzo dobrze na nasz układ nerwowy, a także wpływa na nasze dobre samopoczucie, z kolei potas reguluje ciśnienie krwi.