"Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem,
a okazuje się, że czekali na siebie całe życie."

John Cleland

Każda rocznica ślubu to uroczystość pełna wzruszeń i wspomnień, jeśli zaś jest to rocznica pięćdziesiąta lub sześćdziesiąta to nabiera ona szczególnego znaczenia nie tylko dla samych par małżeńskich, ale także dla całego społeczeństwa. Kilkadziesiąt lat wspólnego życia świadczy o miłości rodzinnej, o wierności, o wzajemnym szacunku i zrozumieniu - o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw, ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed ponad pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radości, za każdy siły włos na skroni Jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.W dniu 13 grudnia br. aktu dekoracji dokonał Wójt Gminy Lipowa – Pan Jan Góra w asyście Przewodniczącego Rady Gminy – Pana Andrzeja Binda oraz Sekretarza Gminy – Pani Jolanty Pryszcz-Jarco.

Wręczając medale Dostojnym Jubilatom, Wójt złożył Im gratulacje i wyrazy uznania za dochowanie wierności małżeńskiej oraz najlepsze życzenia na przyszłość. Życzył Jubilatom - zdrowia i wszelkiej pomyślności, aby nadal towarzyszyła Im miłość, zrozumienie, prawdziwa i nierozerwalna przyjaźń wzajemna. Aby nie opuszczało Ich zdrowie i otaczała Ich atmosfera życzliwości, troski a także należnego szacunku.

Po uroczystym przemówieniu Wójta Gminy głos zabrał Pan Andrzej Binda – Przewodniczący Rady Gminy, który w imieniu własnym oraz Rady Gminy wszystkim obecnym Parom Małżeńskim złożył wyrazy uznania oraz płynące z głębi serca życzenia.Niech nadchodzące dni, miesiące i lata będą dla Państwa pełne optymizmu i radości. Niech upływają Wam w spokoju, w otoczeniu kochającej rodziny, dzieci i wnuków. Niech zdrowie zawsze Wam dopisuje, a błogosławieństwo Boże dodaje Wam siły do dalszego trwania we wspólnej miłości, przyjaźni i zaufaniu.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, przy lampce schłodzonego szampana i słodkim poczęstunku, a piękne kwiaty oraz ciepłe i serdeczne słowa zaproszonych gości podkreślały rangę tego dnia.

Wśród par, które 50 lat temu stanęły na ślubnym kobiercu byli Państwo:

Idzi i Maria Cender z Leśnej,Józef i Zdzisława Hulbój z Leśnej,Stefan i Teresa Jagosz z Lipowej, Karol i Stanisława Kiełbas z Leśnej, Kazimierz i Danuta Kliś z Lipowej, Jan i Danuta Konior ze Słotwiny, Michał i Danuta Piątek z Leśnej, Wawrzyniec i Krystyna Ryś z Ostrego,Stanisław i Władysława Setla z Lipowej, Mirosław i Irena Staniszewscy z Twardorzeczki, Stanisław i Maria Wandzel z Lipowej oraz Antoni i Maria Ziemba z Ostrego.

Jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego obchodzili Państwo:

Włodzimierz i Anna Błachut z Siennej, Bronisław i Stanisława Gilowscy ze Słotwiny, Józef i Janina Knapek z Ostrego, Jan i Genowefa Ryszka z Lipowej, Idzi i Aniela Urbańscy z Leśnej oraz Jan i Elżbieta Zuziak z Lipowej.