Wczoraj w naszej Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się zakończenie pierwszego darmowego szkolenia komputerowego dla seniorów 65+. Projekt, do którego w roku 2018 przystąpiła nasza biblioteka realizowała Fundacja Partycypacji Społecznej. W ramach projektu seniorzy z naszej Gminy uczestniczyli w bezpłatnych szkoleniach kompetencji cyfrowych, a także zdobyli praktyczne umiejętności obsługi komputera. W dniu wczorajszym, oprócz dyplomów i certyfikatów, uczestnicy szkolenia otrzymali w prezencie tablety, na których mogą testować zdobytą na kursie wiedzę. Gratulacje złożyli im przedstawiciele Fundacji Partycypacji Społecznej, Wójt Gminy Lipowa Jan Góra, dyrektor Biblioteki w Lipowej Sylwia Pietyra.
Bezpłatne szkolenia będą kontynuowane - zachęcamy do śledzenia strony internetowej i facebooka Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowej, oraz urzędu gminy.

-Dzieci są dla nas bardzo ważne, dlatego podejmujemy szereg działa skierowanych w ich kierunku. Ale musimy pamiętać o naszych starszych mieszkańcach, dlatego poza tym projektem już dziś staramy się o środki zewnętrzne na kolejne aktywności dla naszych seniorów.- mówi Wójt Gminy Lipowa Jan Góra.