Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne "Lipowianie"

KRS 0000237903

Zespół regionalny założony w 1999 r. prezentujący tańce górali żywieckich takie jak hajduk, obyrtka, siustany, walce i polki. Skład kapeli jest tradycyjny: skrzypce, sekund, bas, klarnet i akordeon. Członkowie zespołu reprezentują różne pokolenia. W „Lipowianach” tańczą starsi, młodsi i ci najmłodsi, zarówno dziadkowie, rodzice jak i ich dzieci. Obecnie zespół liczy 25 członków.Ochotnicza Straż Pożarna w Słotwinie

KRS 0000257989

Celem działalności OSP jest zapobieganie pożarom, udział w akcjach ratowniczych w czasie pożarów i klęsk żywiołowych. Strażacy biorą również czynny udział w życiu społecznym gminy - angażują się do prac społecznych i uświetniają swoim udziałem uroczystości kulturalne i religijne.Stowarzyszenie "Dzieci Serc"

nr KRS 0000121276

Zwracamy się więc do Państwa z prośbą o przekazanie środków z 1% od podatku.

Stowarzyszenie Dzieci Serc, które opiekuje się dziećmi niepełnosprawnymi z terenu byłego woj. bielskiego, w tym z Gminy Lipowa (zwłaszcza tymi poruszającymi się na wózkach inwalidzkich, czy głęboko upośledzonymi - wiecznymi dziećmi) zwraca się z prośba o pomoc. Czasy dla wszystkich są obecnie bardzo trudne, ale dla tych, którzy sami nie potrafią zapracować na swoje utrzymanie, a ich rodziny w większości – ponad 90% żyjące na skraju ubóstwa i to nie z własnej winy, nie mogą być pozostawione samym sobie.

Prosimy by wypełniając roczne zeznanie podatkowe do Urzędu Skarbowego pomyśleć o tych którzy się źle maja i wesprzeć ich 1% od podatku. Czyniąc ten gest z miłością, bez względu na to jaka to jest kwota, będzie on miał ogromne znaczenie.

O wszystkich którzy nas wspierają pamiętamy w modlitwie podczas nocnego czuwania w pierwsze soboty miesiąca oraz podczas pielgrzymowania.

Za Wasze dobro z serca dziękujemy.


Stowarzyszenie Dzieci Serc

www.dzieciserc.org