Szanowni Mieszkańcy Gminy Lipowa

Przypominam wszystkim, że 1 kwietnia 2021r. na terenie całego kraju rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021r., który potrwa do 30 września 2021 roku.

Udział w spisie jest obowiązkowy, a wszystkie zebrane dane podlegają bezwzględnej ochronie na zasadach określonych w art. 10 ustawy z dnia 29 czerwca 1995 r. o statystyce publicznej (Dz.U. z 2020 r. poz. 443 z późn. zm.). Odmowa udziału w spisie może skutkować nałożeniem kary grzywny.

Nadmieniam, że podstawową, a jednocześnie najbezpieczniejszą i najwygodniejszą metodą udziału w spisie NSP 2021, jest samospis internetowy. Zachęcam do zalogowania się na stroniespis.gov.pl w celu uzupełnienia formularza spisowego. W przypadku trudności można zwrócić się o pomoc do kogoś z rodziny lub innej zaufanej osoby.

Osoby chcące spisać się samodzielnie mogą skorzystać z punktu spisowego przygotowanego w Urzędzie Gminy w Lipowej, gdzie pomocą służą pracownicy Gminnego Biura Spisowego  w Lipowej, do czego serdecznie zachęcam. Ze względu na sytuację epidemiczną warto wcześniej telefonicznie sprawdzić dostępność punktu spisowego pod numerem telefonu: 33 860-15-64 lub509-398-139. Można umówić się na konkretny termin, pamiętając jednocześnie, że Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań trwa do końca września br.

Osoby bez dostępu do Internetu, mogą spisać się przez telefon. Infolinia spisową pod numer telefonu: 22 279 99 99.

Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, kontaktują się rachmistrzowie spisowi. Dla bezpieczeństwa można zweryfikować ich tożsamość dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 lub sprawdzając samodzielnie w aplikacji „Sprawdź rachmistrza” dostępnej na stronie stronie spis.gov.pl.

Uprzejmie proszę o przekazywanie tej informacji osobom starszym z Państwa rodzin, znajomym i sąsiadom. Pomóżmy w spisaniu się bliskim osobom, dla których samodzielne wywiązanie się z tego obowiązku może być trudnością.

Wójt Gminy Lipowa

Jan Góra